Xiaomi, 2015 yılında 70 milyon akıllı telefon sattı - Robotizma
Akıllı Telefon

Xiaomi, 2015 yılında 70 milyon akıllı telefon sattı

windows-10-rom-xiaomi-mi4

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, 2015 yılında 70 milyondan fazla akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl 80 ila 100 milyon arasında akıllı telefon satma hedefiyle yola çıkan Xiaomi, beklediği rakamlara ulaşamasa da, piyasadaki birçok akıllı telefon üreticisini geride bırakmayı başardı.

Yine bir başka Çinli üretici olan Huawei firması da, 2015 yılında 100 milyondan akıllı telefon satışı yaptığını açıklamıştı. Uzun süredir beklenen amiral gemisi akıllı telefonu Mi 5’i bir türlü piyasaya sürmeyen Xiaomi, geçtiğimiz yıl birçok amiral gemisi cihazla farklı pazarlara açılan Huawei’nin gölgesinde kaldı.

redmi-note-3-Xiaomi

Xiaomi hedeflediği rakamları yakalayamamış olabilir ancak, 2010 yılında kurulan bir şirketin yıllardır piyasada olan birçok büyük firmayı geride bırakarak 70 milyon akıllı telefon satışı yapması gerçekten büyük bir başarı hikayesini oluşturuyor.

Çin’in en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Xiaomi, 2014 yılında ise 61 milyon telefon satışı gerçekleştirmişti.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler