Volvo'nun yeni premium sedan otomobili S90 sahnede - Robotizma
Otomobil

Volvo’nun yeni premium sedan otomobili S90 sahnede

Volvo-S90-mussel-blue-4

Volvo’nun geçtiğimiz ayın başlarında duyurduğu yeni premium sedan otomobili S90, Detroit Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı.

En yeni araç teknolojilerinin kullanıldığı Volvo S90, etkileyici tasarımının yanında otomatik sürüş asistanı, bulut tabanlı uygulamalar, güvenlik sistemleri ve otomatik park seçeneği gibi özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

volvo-s90

Volvo’nun geçtiğimiz yıl Ağustos ayında tanıtılan SUV modeli XC90’da kullanıdığı ve Thor’un çekicinden esinlenen T harfli LED gündüz farları ve C şeklindeki arka farları S90’a etkileyici bir görünüm kazandırıyor.

Oldukça sağlam otomobiller üreten firmalardan biri olan Volvo, 2020 yılında herhangi bir otomobil modelinde ölüm ya da ciddi bir yaralanma vakasının yaşanmayacağını söylüyor. City Safe System (Şehir İçi Güvenlik Sistemi) özeliğine sahip Volvo S90, 360 derece kamera açılı kamerası ile yaya veya hayvanları algılayarak acil frenleme yapabiliyor.

Volvo-S90-mussel-blue3

Pilot Assist otomatik sürüş asistanı özelliğine sahip olan S90, otoyollarda 130 kilometre hıza kadar otomatik pilot ile şerit çizgilerini ve trafik durumunu takip ederek hareket edebiliyor. Volvo’nun tablet benzeri dokunmatik ekranlı, Sensus Connect bilgi ve eğlence sistemi yine S90’da yer alıyor.

Volvo S90, 2.0 litre hacimli 240 beygir gücünde T5, 302 beygir gücünde T6 ve 400 beygir gücünde T8 hybrid motor seçenekleriyle Amerika’da satışa sunuldu.

volvo-s90-blue-1volvo-s90-blue-2 volvo-s90-blue-3 Volvo-S90-mussel-blue-2

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler