Volkswagen'den yeni hibrit otomobil konsepti: Tiguan GTE Active - Robotizma
Elektrikli Araçlar

Volkswagen’den yeni hibrit otomobil konsepti: Tiguan GTE Active

tiguan_gte_active_concept-01

Dieselgate skandalının ardından Volkswagen, çevre dostu elektrikli otomobil hamleleri yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta CES 2016’da BUDD-e elektrikli mikrobüs konseptini görücüye çıkaran Volkswagen, bu hafta düzenlenecek olan Detroit Auto Show’da yeni hibrit otomobil konsepti Tiguan GTE Active ile yer alacak.

tiguan_gte_active_concept-03

Volkswagen, Tiguan GTE Active konseptini 148 beygir gücündeki 2.0 litrelik benzin motorunun yanında ön ve arka tarafta yer alan iki elektrik motoruyla güçlendirilmiş. 12kWh kapasiteli bataryalı elektrik motorlarıyla 32 kilometre yol alabilen off-road aracının toplamda 933 kilometre menzili bulunuyor. Tiguan GTE Active, 100 kilometre hıza 6.4 saniyede ulaşabiliyor.

tiguan_gte_active_concept-02

Yüksek seviyede güvenlik sağlayan 4MOTION sistemiyle, Tiguan GTE Active neredeyse tüm zeminlerde güvenli çekiş ve sağlam bir yol tutuşu sunuyor.

İç mekanında 9.2 inçlik bir bilgi eğlence sistemiyle karşımıza çıkan otomobil, Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonlarını destekleyecek.

tiguan_gte_active_concept-04

Volkswagen, ikinci nesil Tiguan üzerine geliştirdiği yeni hibrit otomobilini 2017 yılında Amerika’da piyasaya süreceğini açıkladı. Alman otomobil devi yüksek teknolojiyle donatacağı Tiguan GTE Active ile Jeep Cherokee’nin karşısına çıkacak.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler