Volkswagen’den elektrikli Mikrobüs konsepti: BUDD-e - Robotizma
Elektrikli Araçlar

Volkswagen’den elektrikli Mikrobüs konsepti: BUDD-e

volkswagen-budd-e-microbus

Volkswagen, dizel motorlu araçların karbon emisyon değer düşük gösterdiğinin ortaya çıkmasından sonra, kötüye giden imajını düzeltmek için sıfır karbon emisyonu değerine sahip elektrik araçlara yatırım yapıyor.

Alman otomobil devinin yeni elektrikli araç konsepti BUDD-e, Las Vegas’ta düzenlenen CES 2016 Fuarı’nda görücüye çıktı.

volkswagen-budd-e-microbus-01

Elektrikli Mikrobüs olarak nitelendirilen BUDD-e konsepti, Volkswagen’in elektrikli araçları için tasarladığı Modüler Elektrik Platformu’nu(MEB) kullanacak. Otomobil devi, 2019 yılında üretime geçmesi planlanan bu platform sayesinde araçların 15 dakika içerisinde yüzde 80 şarj olabileceğini belirtiyor. Tesla’nın Supercharger istasyonları araçları 20 dakikada yüzde 50 oranında şarj edebiliyor.

volkswagen-budd-e-09

Ön ve arka tarafında yer alan iki elektrik motoruyla çalışan BUDD-e, saatte 150 kilometre maksimum hıza ulaşabiliyor. Konsept otomobil, 101 kWh kapasiteli bataryasıyla, 600 kilometre yol gidebiliyor.

volkswagen-budd-e-10

Volkswagen konsept aracın oldukça yenilikçi bir görünüme sahip iç tasarımı için, kapaklı telefonlardan akıllı telefonlara geçiş gibi bir devrimsel bir atılım olduğu söylüyor. Aktif Bilgi Ekranı olarak adlandırılan iki adet dokunmatik ekranlı bilgi ve eğlence sistemiyle dünyaya bağlanan BUDD-e, tamamen sesli komutlarla araç içi fonksiyonlarını yerine getirebiliyor.

volkswagen-budd-e-04

BUDD-e konseptinde nesnelerin internetini unutmayan VW, otomobili akıllı ev ve güvenlik sistemleriyle entegre hale getirmiş.

Volkswagen Bulli konseptinin modernize edilmiş hali olan BUDD-e, yenilenen ön ve arka tampon tasarımı ve daha keskin dış hatlarıyla etkileyici bir görünüm sunuyor.

volkswagen-budd-e-microbus-03volkswagen-budd-e-08volkswagen-budd-e-05volkswagen-budd-e-06

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler