Uygun fiyatlı portatif 3D yazıcı: TekBot - Robotizma
3D Yazıcı

Uygun fiyatlı portatif 3D yazıcı: TekBot

tekbot-3D-printer
TekBot 3D Printer

Tasarımlarını gerçek nesnelere dönüştürmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan 3D yazıcılar yüksek fiyatları nedeniyle kişisel kullanımda henüz yeterince yaygınlaşamadı.

Kitlesel fonlama platformu Indiegogo üzerinde ön sipariş ve destek toplayan TekBot 3D yazıcısı, portatif tasarımı ve uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Dünyanın en hızlı baskı yapan 3D yazıcısı: Nexa3D NX1

tekbot-3d

Sadece 4 kilogram ağırlığındaki TekBot, USB ya da SD Kart aracılığı ile baskı yapabiliyor. USB kablosu ile bilgisayara bağlanabilen 3D yazıcının, kendi yazılımı üzerinden baskı modelleri ve ayarları kontrol edilebiliyor.

Tüm bileşenleri kolayca değiştirilebilecek şekilde tasarlanan TekBot, ilk montajın ardından iki saat içerisinde aktif hale geliyor. Birçok hammaddeyi hızlı ve sessiz bir şekilde basabilen TekBot, çoğu tasarım programı ile uyumlu çalışabiliyor.

New Balance 3D yazıcı ile ayakkabı üretti!
tekbot-3D-printer-design

TekBot 3D yazıcı Indiegogo üzerinden erken siparişle 215 dolara satın alınabiliyor. Eğer TekBot ile birlikte sezgisel LCD ekran istiyorsanız 235 dolar ödeyerek bu pakete sahip olabilirsiniz. Eğer TekBot 25 bin dolarlık kampanya hedefine ulaşırsa, ilk ön siparişlerin teslimatına Aralık ayında başlanacak.

2 Comments

2 Comments

  1. Mahmut Erdemir

    Kasım 24, 2015 at 22:42

    Uluslararası gönderim yapıyolarmış, şimdiden almak lazım yoksa Türkiye’ye en 1000 liradan gelir.

  2. Osman Uluçay

    Kasım 24, 2015 at 22:56

    Bence almaya değer bir ürün değil hocam, pek faydalı olacağını düşünmüyorum

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler