Uygun fiyatlı elektrikli otomobil Chevrolet Bolt tanıtıldı - Robotizma
Elektrikli Araçlar

Uygun fiyatlı elektrikli otomobil Chevrolet Bolt tanıtıldı

chevrolet-bolt-2017

General Motors, uzun süredir geliştirdiği uygun fiyatlı elektrikli otomobil konseptinin üretime hazır modelini CES 2016 Fuarı’nda tanıttı.

Chevrolet Bolt isimli elektrikli otomobil uygun fiyatıyla Tesla’nın başını ağrıtacak gibi gözüküyor. Tek şarj ile 320 kilometre yol gidebilen Chevy Bolt, menzili Tesla’nın elektrikli otomobillerine göre biraz kısa olsa da yarı yarıya bir fiyat avantajıyla geliyor.

chevrolet-bolt-2017-01

İç hacmi kendi sınıfındaki araçlara göre şaşırtıcı derecede geniş olan elektrikli otomobil, ön konsolda yer alan 10.2 inçlik bilgi ve eğlence sistemi ekranıyla arka taraftaki balıkgözü kameralardan geniş açılı görüntü sunabiliyor.

chevrolet-bolt-2017-02

4G LTE ve düşük güç tüketen Bluetooth desteği sunan elektrikli otomobil, akıllı telefon uygulamalarıyla bağlantıya geçerek uzaktan başlatılabiliyor.

chevrolet-bolt-2017-04

Henüz otomobilin batarya kapasitesi, şarj süresi ve hız limiti gibi özellikleri açıklamayan General Motors,  elektrikli aracı bu yıl içerisinde 30 bin dolar civarında bir fiyatla satışa sunacağını açıkladı.

Bu fiyat TL’ye çevrildiği zaman çok yüksek gibi gözükse de, Tesla Motors’un en uygun fiyatlı elektrikli otomobili olan 413 kilometre menzile sahip Model X, 70 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor.

chevrolet-bolt-2017-03

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler