Üç tekerlekli efsane otomobil Vanderhall Laguna - Robotizma
Otomobil

Üç tekerlekli efsane otomobil Vanderhall Laguna

20. yüzyılın başlarında son derece popüler olan üç tekerlekli otomobiller 2016 yılında tekrar yollara düşecek.

Gelecek yıl iki farklı üç tekerlekli (Three Wheeler) otomobil piyasaya sürülecek. Geçtiğimiz aylarda Morgan Motors tamamen elektrikle çalışacak Morgan EV3 aracını duyurmuştu. Vanderhall ise üç tekerli roadster otomobili Laguna ile Morgan EV3’ün karşısına çıkacak.

Vanderhall-Laguna-Three-Wheel-Roadster-04

Morgan EV3’e göre oldukça modern bir görünümü olan 700 kilogram ağırlığındaki Laguna, geniş ön ızgarası, karbon fiber gövde tasarımı, yuvarlak ön farları, 19 inçlik ön ve 20 inçlik arka alüminyum jantlarıyla etkileyici bir görünüm sunuyor.

Vanderhall-Laguna-Three-Wheel-Roadster-08

Laguna roadster, 1.4 litrelik dört silindirli VVTi  Turbo motoruyla 200 beygir gücü ve 271Nm tork üretebiliyor. Vanderhall, 6 ileri CVT otomatik şanzımana sahip üç tekerlekli aracın ne kadar sürat yapabildiğini henüz açıklamadı.

Vanderhall-Laguna-Three-Wheel-Roadster-07

Morgan EV3’ten daha modern bir görünüme sahip Laguna, 77 bin dolar gibi yüksek bir fiyattan ön siparişe açılmış durumda. Vanderhall üç tekerlekli roadster otomobilinin teslimatına gelecek yıl başlayacak.

Vanderhall-Laguna-Three-Wheel-Roadster

Elektrikli motorlu ve daha mütevazi bir görünümü olan Morgan EV3 ise yaklaşık 100 bin TL gibi bir fiyatla yine 2016’da satışa sunulacak.

morgan-ev3

İlgili haber: 2015 yılının en iyi 15 otomobil konsepti

 

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler