Uber, 62.5 milyar dolarlık değerle General Motors ve Ford'u geride bırakacak - Robotizma
Mobil

Uber, 62.5 milyar dolarlık değerle General Motors ve Ford’u geride bırakacak

File illustration picture showing the logo of car-sharing service app Uber on a smartphone next to the picture of an official German taxi sign in Frankfurt, September 15, 2014. A Frankfurt court earlier this month instituted a temporary injunction against Uber from offering car-sharing services across Germany. San Francisco-based Uber, which allows users to summon taxi-like services on their smartphones, offers two main services, Uber, its classic low-cost, limousine pick-up service, and Uberpop, a newer ride-sharing service, which connects private drivers to passengers - an established practice in Germany that nonetheless operates in a legal grey area of rules governing commercial transportation.    REUTERS/Kai Pfaffenbach/Files  (GERMANY - Tags: BUSINESS EMPLOYMENT CRIME LAW TRANSPORT)

Özel araç ve taksi çağırma servisi Uber, yeni alacağı 2.1 milyar dolar yatırım ile 62.5 milyar dolarlık değerlemeye ulaşarak, General Motors ve Ford gibi Amerika’nın en büyük otomobil üreticilerini geride bırakacak.

Travis Kalanick tarafından 2009 yılında kurulan Uber, şu anda 50 ülkede 318’den fazla şehirde hizmet veriyor. Bugüne kadar 13 kez yatırım alan Uber, Ekim ayındaki son yatırım turunda 1.2 milyar dolar yatırım almıştı.

UBER-App

Şu anda rakipleri Lyft, Didi, Ola ve GrabTaxi ile küresel pazarda rekabet edebilmek için yeni 2.1 milyar dolarlık yeni yatırım almaya hazırlanan Uber, bu yatırımla birlikte 62.5 milyar dolar değerlemeye ulaşacak.

Amerika’nın en büyük otomobil üreticileri General Motors ve Ford’un bugün 56.3 milyar dolarlık piyasa değerleri bulunuyor. Uber altın yıl içerisinde geldiği nokta ile adeta göz dolduruyor.

Teknoloji devi Microsoft’ta Haziran ayında Uber’e 100 milyon dolarlık bir yatırımda bulunmuştu.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler