Uber, 5 yılda bir milyar kez yolcu taşıdı - Robotizma
Teknoloji

Uber, 5 yılda bir milyar kez yolcu taşıdı

File illustration picture showing the logo of car-sharing service app Uber on a smartphone next to the picture of an official German taxi sign in Frankfurt, September 15, 2014. A Frankfurt court earlier this month instituted a temporary injunction against Uber from offering car-sharing services across Germany. San Francisco-based Uber, which allows users to summon taxi-like services on their smartphones, offers two main services, Uber, its classic low-cost, limousine pick-up service, and Uberpop, a newer ride-sharing service, which connects private drivers to passengers - an established practice in Germany that nonetheless operates in a legal grey area of rules governing commercial transportation.    REUTERS/Kai Pfaffenbach/Files  (GERMANY - Tags: BUSINESS EMPLOYMENT CRIME LAW TRANSPORT)

Özel araç ve taksi çağırma servisi Uber, bugüne kadar bir milyar kez yolcu taşıdığını duyurdu.

Bu yıl birçok ülkede yasal sorunlar ve taksici isyanlarıyla karşılaşan Uber, hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Londra’da Noel akşamı Honda Insight Hybrid aracıyla yapılan 5 sterlinlik yolculuk, Uber’in bir milyarıncı yolculuğu olarak tarihe geçti.

UBER-App

İlk yolcu taşımasını Haziran 2010’da yapan Uber, hızlı büyüme politikasıyla 5 yıl gibi bir sürede bir milyar yolcu taşıma rakamına ulaşmayı başardı.

Uber, 2009 yılında kurulmasına rağmen yeni alacağı yatırımla 62.5 milyar dolar değere ulaşacak ve piyasa değeriyle General Motors ve Ford gibi otomobil devlerini geride bırakacak.

Travis Kalanick tarafından 2009 yılında kurulan Uber, şu anda 68 ülke ve 300’den fazla şehirde hizmet veriyor.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler