Sony dünyanın en akıllı lambasını geliştirdi - Robotizma
Aksesuar

Sony dünyanın en akıllı lambasını geliştirdi

Sony, son yılların en önemli teknolojileri arasında yer alan akıllı ev çözümlerine yönelik geliştirdiği akıllı lamba ürününü duyurdu. Evdeki diğer teknolojik cihazlarla bağlantıya geçebilen lamba “Çok Fonksiyonlu Işık” olarak adlandırılıyor.

Toshiba’nın LED ışıklandırma teknolojisini kullanan lamba, akıllı telefonlarla WiFi üzerinden kontrol edilebiliyor. Hareket sensörleriyle odaya giren kişiyi algılayabilen akıllı lamba televizyon, müzik çalar ve klima gibi elektronik ürünleri kızılötesi yoluyla çalıştırabiliyor.

sony-multifunctional-light

Hareket sensörleri ev sahibi dışarı çıktığı zaman bir güvenlik sistemine dönüşüyor ve evdeki alarm sistemini tetikleyebiliyor. Sıcaklık ve nem sensörleriyle evin sıcaklık derecesini ölçen akıllı lamba, termostat ile bağlantıya geçerek ev sıcaklığını düzenleyebiliyor.

LED ışıklandırma sistemi ve dahili hoparlörü sayesinde ışıklı bir çalar saat olarak ta kullanılabilen akıllı lamba, güneş ışığına benzer bir ışıkla güne merhaba demenizi sağlıyor.sony-multifunctional-light-01

Amazon Echo akıllı hoparlörüne rakip olabilecek “Multifunctional Light” Japonya’da kısa süre içerisinde satışa sunulacak. Cihazın diğer pazarlara ne zaman açılacağına yönelik henüz net bir bilgi yok.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler