Snapchat'in günlük video izlenme sayısı 7 milyara ulaştı - Robotizma
Mobil

Snapchat’in günlük video izlenme sayısı 7 milyara ulaştı

snapchat

Sosyal medya devi Facebook ve popüler mesajlaşma uygulaması Snapchat arasındaki video izlenme rekabeti giderek kızışıyor. Snapchat günlük video görüntülenme sayısının 7 milyara çıkararak önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

Son olarak geçtiğimiz yılın Kasım ayında video izlenme rakamlarını paylaşan iki şirketten Facebook, günde 8 milyar video görüntüleme rakamına ulaşırken, Snapchat 6 milyar video gösterimiyle Facebook’un ensesinde olduğu açıklamıştı.

Günlük 100 milyon aktif kullanıcısı olduğu tahmin edilen Snapchat, 7 milyar video görüntüleme rakamıyla, günlük 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunan Facebook ile rekabet ederek büyük bir işi başarıyor.

Evan Spiegel tarafından 2011 yılında kurulan Snapchat uygulaması, kısa süre içerisinde yok olan mesaj özelliğiyle kısa sürede popüler oldu. Daha sonra birçok yeni özellik ile güncellenen uygulama için Facebook, 2013 yılında 3 milyar dolarlık bir teklif yapmıştı.

Facebook’un teklifini geri çeviren Evan Spiegel, Snapchat uygulamasını bugün 20 milyara yakın bir değere ulaştırmayı başardı.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler