Skype görüntülü grup sohbeti özelliğini iOS ve Android'e getiriyor - Robotizma
Android

Skype görüntülü grup sohbeti özelliğini iOS ve Android’e getiriyor

skype

Microsoft’un sahibi olduğu çevrimiçi sesli ve görüntülü konuşma servisi Skype, görüntülü grup sohbeti özelliğini mobil platformlara getiriyor.

Ücretsiz görüntülü konuşma özelliğinin 10. yılını kutlayan Skype, konuyla ilgili yayınladığı blog yazısında birkaç hafta içerisinde yayınlanacak olan görüntülü grup konuşması hizmetinin ücretsiz olarak Android, iOS ve Windows 10 Mobile işletim sistemli cihazlarda kullanılabileceğini açıkladı. Hizmeti mobil cihazlarda kullanabilmek için şimdiden ön kayıt olmak gerekiyor.

skype-andoid-group-video-ca

Skype’ın ilk olarak 10 yıl önce kullanıma sunduğu ücretsiz video sohbeti özelliği üzerinden bugüne kadar 2 trilyon dakika boyunca görüşme yapıldı. Görüntülü grup konuşması özelliği ise geçtiğimiz yıl kullanıma sunulmuştu.

İlk yayınlandığında sadece bilgisayarlarda kullanılabilen Skype, zamanla gelişen teknolojiye ayak uydurarak tüm mobil ve PC platformları için kendi uygulamasını yayınladı. Sesli ve görüntülü konuşma servisi Skype, bugün tüm platformlarda 750 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor.

2011 yılında Facebook tarafından satın alınması beklenen Skype’ı, teknoloji devi Microsoft sürpriz bir şekilde 8.5 milyar dolar ödeyerek satın almıştı.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler