Segway hoverboard, Intel desteğiyle robota dönüştü - Robotizma
Robotik

Segway hoverboard, Intel desteğiyle robota dönüştü

Son dönemde giderek popüler hale gelen hoverboard akımına Intel’de katıldı. CES 2016 Fuarı’ndaki sunumunda geliştirdiği yeni teknolojileri tanıtan Intel, Segway tarafından üretilen Ninebot hoverboard’u robota dönüştürdü.

segway-robot

Intel ve Segway işbirliğiyle bir kişisel yardımcı robota dönüştürülen hoverbard, Intel’in derinlik sensörlü RealSense 3D görüntü algılama teknolojisini kullanıyor. Otomatik navigasyon desteğine sahip olan hoverboard tek dokunuşla robota dönüşebiliyor.

RealSense kameranın yanı sıra, balıkgözü takip kamerası ve fotoğraf kamerasına sahip olan Segway Robot, yine Intel’in Atom işlemcisiyle çalışıyor.

Segway, robota dönüştürülen Ninebot hoverboard modellerinin 2016 yılının ikinci yarısında piyasaya sunulacağını açıkladı. Fiyatı henüz belirtilmeyen Segway Robot ile birlikte bir geliştirici kiti yayınlanacak.segway-robot-01

CES 2016 Fuarı’nda birçok şirketle yaptığı işbirliklerini duyuran Intel, giyilebilir cihazlar ve insansız hava araçları için geliştirdiği teknolojileri tanıttı.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler