Samsung Creative Lab, yeni projeleriyle CES 2016’ya çıkarma yapacak. - Robotizma
Giyilebilir Teknoloji

Samsung Creative Lab, yeni projeleriyle CES 2016’ya çıkarma yapacak.

Rink-Samsung-Creative-Lab-Project-Ces-2016

Samsung’un 2012 yılında çalışanlarının kendi projelerini geliştirebilmesi için kurduğu Creative Lab’ın üç yeni projesi bu yıl CES 2016 Fuarı’nda sergilenecek.

Creative Lab’ın CES 2016’da yer alacak akıllı kemer projesi WELT, akıllı sensörler yardımıyla kişinin adım sayısını, kilosunu ve günde ne kadar oturarak zaman geçirdiğini takip ederek,  analizleri kişiselleştirilmiş sağlık uygulamasına aktarıyor.

WELT-Samsung-Creative-Lab-Project-Ces-2016

C-Lab ekibinin rink isimli ikinci projesi, mobil sanal gerçeklik cihazları ile sadece el hareketlerini kullanarak oyun veya içeriğin kontrol edilmesine olanak sağlıyor.

Rink-Samsung-Creative-Lab-Project-Ces-2016-01

Creative Lab’ın TipTalk isimli son projesi ise, akıllı saat kullanıcılarının kulaklık olmadan sadece tek parmak ile kulaklarına dokunarak müzik dinlemelerini ve arama yapmalarını sağlıyor. Saat kayışı benzeri bir tasarıma sahip olan TipTalk, akıllı telefonlar ile bağlantı sağlabiliyor ve metinleri konuşmaya çevirebiliyor.

TipTalk-Samsung-Creative-Lab-Project-Ces-2016

Samsung Creative Lab bünyesinde bugüne kadar 100’den fazla projeyi destekledi. 70 civarında proje tamamlandı ve 40 projede şu anda Samsung’un iş birimleri tarafından geliştiriliyor.

Samsung bu yıl Creative Lab’da geliştirilen 9 projenin büyük potansiyeli olduğunu belirtiyor.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler