Range Rover Evoque Convertible LA Auto Show'da görücüye çıktı! - Robotizma
Otomobil

Range Rover Evoque Convertible LA Auto Show’da görücüye çıktı!

range-rover-evoque-convertible
Range Rover Evoque Convertible

Land Rover’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı üstü açık SUV otomobili Range Rover Evoque Convertible, Los Angeles Auto Show 2015’te görücüye çıktı.

Lamborghini arkadan itişli yeni Huracán modelini tanıttı!

Range Rover Evoque ile büyük bir satış başarısı elde eden Land Rover, uzun zamandır bu modelin üstü açık ve kompakt sürümünü test ediyordu. Dünyanın birçok yerinde yapılan testleri başarı ile tamamlayan Range Rover Evoque Convertible geçtiğimiz günlerde resmen tanıtılmıştı.

range-rover-evoque-convertible-6

Ranger Rover Evoque Convertible Özellikleri

Standart Evoque modeliyle aynı tasarım hatlarına sahip yeni otomobilde, metal tavan yerine Z şeklinde katlanan kumaş tavan yer alıyor. Z şeklinde katlanması sayesinde tavan arka kısımda herhangi bir çıkıntı oluşturmuyor. Kumaş tavan 13 farklı renk seçeneğiyle geliyor.

Evoque Convertible’ın tavanı 48 km/s hıza kadar konsolda yer alan buton ile açılıp kapatılabiliyor. Kumaş tavan 18 saniyede açılıp 21 saniyede kapanıyor.

Toyota’dan limuzin ve pickup karışımı otomobil: Tundrasine

Range Rover, yeni otomobilinin standart bir Evoque ile aynı akustik izolasyona sahip olduğunu iddia ediyor. Otomobilin portatif tasarıma sahip kumaş tavanı 251 litrelik bagaj hacmini arttırmıyor.

Tasarım harikası Evoque Convertible’ın 2.0 litrelik 4 silindirli 240 beygirlik benzinli ve 178 beygirlik dizel motorlu iki versiyonu bulunuyor. 100 km/s hıza sadece 7.8 saniyede ulaşan aracın maksimum hızı ise 180 kilometre olarak belirlenmiş.

Standart Evoque ile aynı kabine sahip otomobilde Land Rover’ın yeni 10.2 inçlik dokunmatik ekranı bulunuyor.

Yol durumuna göre dört farklı sürüş modu bulunan otomobilin satışına 2016 yılında başlanacak. Aracın ABD’de en düşük satış fiyatı 50 bin 475 dolar olarak açıklandı.

range-rover-evoque-convertible-2

range-rover-evoque-convertible-5

Dünyanın En Hızlı 10 Otomobili
range-rover-evoque-convertible-3

range-rover-evoque-convertible-4

range-rover-evoque-convertible-9

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler