Rahat bir uyku uyumak için geliştirilen cihaz: SleepCogni - Robotizma
Tasarım

Rahat bir uyku uyumak için geliştirilen cihaz: SleepCogni

SleepCogni-kickstarter
SleepCogni Kickstarter

Birçok insan için uyumak günlük yaşamın stresi ve yorgunluğundan kurtulmak demektir. Peki bu durum sizin için geçerli mi? Rahat bir uyku uyuyabiliyor musunuz?

İnsan vücudu genellikle uyku vakitlerinde Melatonin hormonu salgılar, bu hormon vücudun biyolojik saatini korumakla görevlidir. Ancak birçoğumuzun yaptığı gibi yatmadan film izlediğinizde ya da akıllı telefon veya tablet kullandığınızda bu cihazlardan yayılan mavi ışıklar melatonin hormonunu bastırarak vücudun biyolojik saatinin ve ritminin bozulmasına neden oluyor.

İnsan gücüyle çalışan çamaşır makinesi: Drumi
sleepcogni

Uyku problemini çözmek için geliştirilen SleepCogni, isimli cihaz görme, işitme ve dokunma duyularınızı etkileyerek daha rahat bir uyku uyumanızı sağlıyor.

LED ışıklandırması ve hoparlörü bulunan SleepCogni bir yandan vücudu rahatlatacak melodiler dinletirken diğer yandan melatonin seviyesini koruyacak şekilde doğal güneş ışığını taklit eden bir ışıklandırma yapıyor.
Kalp hızı monitörü, ivme ve sıcaklık sensörleri ile vücudu her daim izleyen SleepCogni, kalp hızını en uygun seviyeye getirerek sizi adeta uykuya hazırlıyor.

Katlanabilen akıllı telefon konsepti: DRAS Phone
Kickstarter kampanyasını başlatan SleepCogni, 150 dolardan ön sipariş verilebiliyor. Eğer Kicksarter kampanyası başarılı olursa cihazın teslimatına Haziran 2016’da başlanacak.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler