Oculus Rift sanal gerçeklik cihazı 599 dolarlık fiyatıyla ön siparişe açıldı - Robotizma
Sanal Gerçeklik

Oculus Rift sanal gerçeklik cihazı 599 dolarlık fiyatıyla ön siparişe açıldı

oculus-rift-vr-headset

2012 yılının Ağustos ayında ilk defa Kickstarter üzerinde karşımıza çıkan Oculus Rift sanal gerçeklik cihazı, uzun yıllar süren geliştirme sürecinin ardından bugün ön satışa sunuldu.

Mart ayında teslim edilmeye başlanacak Oculus Rift, şu anda 599 dolarlık fiyatıyla ön sipariş verilebiliyor. Xbox One kablosuz kontrol cihazı, Oculus Remote, mikrofon, EVE: Valkyrie ve Lucky’s Tale oyunları Oculus Rift ile birlikte ücretsiz gelecek.

oculus-rift-vr-headset

2012 yılında Kickstarter üzerinden 2.5 milyondan fazla destek toplayarak dikkatleri üzerine çeken, Oculus Rift, daha prototip aşamasında olmasına rağmen 2014 yılında Facebook tarafından 2 milyar dolarlık rekor fiyatla satın alınmıştı.

Oculus Rift, sanal gerçeklik cihazı için 2012 yılında Kickstarter üzerinden ön sipariş veren destekçiler, cihazın tamamlanmış sürümüne ücretsiz olarak sahip olabilecek.

İlk etapta Xbox One kontrolörü ile kullanılacak olan Oculus Rift, yılın ikinci yarısında Oculus Touch dokunmatik kontrol cihazını piyasaya sürecek.

Sanal gerçeklik cihazının Mart ayındaki teslim tarihiyle birlikte, özel olarak geliştirilen birçok sanal gerçeklik oyunun piyasaya sürülmesi bekleniyor. Geçtiğimiz ay Yerli kardeşlerin oyun şirketi CryTek, Oculus için geliştirdikleri The Climb isimli oyunu duyurmuştu.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler