Oculus Rift, Kickstarter destekçilerine ücretsiz dağıtılacak - Robotizma
Sanal Gerçeklik

Oculus Rift, Kickstarter destekçilerine ücretsiz dağıtılacak

oculus-rift-vr-headset

İlk olarak 2012 yılında Kickstarter kampanyası olarak başlatılan Oculus Rift sanal gerçeklik cihazı, kampanyanın sonunda 2.5 milyon dolar destek ve ön sipariş toplamayı başarmıştı.

Sanal gerçekliğin birkaç yıl içerisinde bu kadar popüler hale gelmesini sağlayan Oculus VR şirketi, Facebook tarafından 2014 yılından 2 milyar dolar karşılığında satın alındı. Facebook’un desteğini arkasına alan Oculus VR, sanal gerçeklik cihazını daha iyi hale getirmek için iki yıldır çalışmalarını sürdürüyor.

OCULUS RIFT LAUNCH

Geliştirme çalışmalarında sona yaklaşan Oculus VR, sanal gerçeklik cihazını yarından itibaren ön siparişe açacak. Yılın ilk çeyreğinde siparişleri teslim etmeyi planlayan Oculus, Kickstarter destekçilerini de unutmadı. 2012 yılında Oculus Rift için Kickstarter’da ön sipariş veren destekçiler, üç yıldır geliştirilen cihazın tamamlanmış sürümünü ücretsiz olarak alabilecek.

Lucky’s Tale ve EVE: Valkyrie oyunlarıyla birlikte gelecek olan sanal gerçeklik cihazının yanında Xbox One kontrolörü sipariş edilebilecek. Oculus Rift’in kendi dokunmatik kontrol cihazının çıkış tarihi yılın ikinci yarısına ertelenmişti.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler