Oculus Rift'in dokunmatik kontrol cihazı gecikecek - Robotizma
Sanal Gerçeklik

Oculus Rift’in dokunmatik kontrol cihazı gecikecek

oculus-touch

Oculus VR’ın 2016 yılının ilk çeyreğinde piyasaya süreceği sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift, dokunmatik kontrol cihazı olmadan gelecek.

Oculus ekibi bugün yayınladığı blog yazısında Oculus Touch dokunmatik hareket kontrol cihazını daha mükemmel bir hale getirmek için, çıkış tarihinin 2016 yılının ikinci çeyreğine ertelediklerini duyurdu.

Xbox One kontrolörü ile birlikte piyasaya sürülecek Oculus Rift sanal gerçeklik cihazı yakın zamanda ön siparişe açılacak.

oculus-rift

Oculus Rift, 2020 yılında 30 milyar dolarlık bir Pazar oluşturması beklenen sanal gerçeklik ekosisteminin en önemli oyuncusu olacak. Facebook tarafından 2014 yılında 2 milyar dolara satın alınan Oculus VR şirketi, çok sayıda geliştiricisin bulunması ve oyun stüdyolarıyla yaptığı anlaşmalar sebebiyle sanal gerçeklik teknolojileri üreten diğer şirketleri gölgede bırakacak.

Oculus Rift için birçok oyun stüdyosu şimdiden geliştirdikleri oyunları tanttı. Yerli kardeşlerin Almanya merkezli oyun şirketi Crytek’te geçtiğimiz ay Oculus için geliştirdikleri The Climb isimli tırmanış oyununu tanıtmıştı.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler