Netflix, Türkiye’de kullanıma sunuldu - Robotizma
İnternet

Netflix, Türkiye’de kullanıma sunuldu

netflix

Son yılların popüler online video yayıncılığı servisi Netflix ,Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 130 yeni ülkede kullanıma sunuldu.

Netflix CEO’su Reed Hastings, CES 2016 Fuarı’ndaki sunumunda 130 yeni ülkede faaliyet göstermeye başladıklarını duyurdu. Yeni eklenen ülkelerle birlikte Netflix, toplam hizmet verdiği ülke sayısını 190’a çıkarmış oldu.

netflix-01

Son yıllarda House of Cards, Daredevil, Marco Polo, Orange is the New Black ve Narcos gibi orijinal serileriyle büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran Netflix, yeni pazarlara açılarak elde edeceği gelirlerle daha fazla orijinal içerik oluşturmayı amaçlıyor.

Türkiye’deki kullanıcılar ilk ay ücretsiz olarak Netflix servisindeki yayınları izleyebilecek. Kullanıcılar daha sonra 7.99 euro’dan başlayan fiyatlarla servisi kullanmaya devam edebilecek.

Geçtiğimiz yıl 70 milyondan fazla evde kullanılan Netflix servisi üzerinde 42.5 milyar saatten fazla video yayını izlendi.

CES 2016 Fuarı’nda LG ile 4K HDR kalitesindeki içerikleri bu yıl Avrupa, Asya ve Orta Doğu ülkelerine sunmak için işbirliğine gittiğini duyuran Netflix, DreamWorks işbirliğiyle de orijinal içerik sayısını artıracak.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler