Mozilla’dan Firefox Pad ile yeni donanım hamleleri geliyor - Robotizma
Donanım

Mozilla’dan Firefox Pad ile yeni donanım hamleleri geliyor

firefox-pad

Firefox tarayıcısının geliştiricisi olan Mozilla, büyük bir donanım hamlesi yapmaya hazırlanıyor. Sızdırılan bir şirket dökümanı Mozilla’nın planlarını ortaya çıkardı.

firefox-pad-hub-stick-connected-devices

Bu ayın başlarında Firefox OS işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonların artık satılmayacağını açıklamıştı. Bu karardan sonra Mozilla’nın Firefox OS işletim sistemini bağlantılı cihazlar ile ilgili projelerde kullanacağına yönelik söylentiler dolaşmaya başlamıştı.

İspanyol teknoloji bloğu Hypertextual tarafından ortaya çıkarılan doküman bu söylentileri gerçek olduğunu ortaya çıkardı. Mozilla, Firefox Pad, Firefox Hub router cihazı, Firefox Stick TV çubuğu ve Firefox Pi klavye bilgisayarı ürünlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Firefox Pad
firefox_os_firefox_pad_leak

Piyasada iki adet Firefox OS işletim sistemiyle çalışan tablet bulunuyor ancak Mozilla, 10 inçlik Firefox Pad ile Chromebook’lara rakip olacak gibi gözüküyor.

Firefox Stick
firefox_os_firefox_stick_leak

Mozilla, Firefox OS TV deneyimini tüm televizyonlara sunacak Firefox Stick, Chromecast, Apple TV, Fire TV ve Roku güçlü rakiplerle kapışacak. Piyasada yine Firefox OS işletim sistemiyle çalışan akıllı TV’ler bulunuyor.

Firefox Hub
firefox_os_firefox_hub_leak

Güvenli bir internet deneyimi sunacak olan Mozilla akıllı router cihazı, tüm bağlantılı cihazların ortak noktası olacak.

Firefox Pi
firefox_os_firefox_pi_leak

Mozilla, Raspberry Pi ile birlikte geliştirilen programlanabilir klavye bilgisayarı Firefox Pi, okullarda çocukların bilgisayar biliminin öğrenmesine katkı sağlayacak.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler