Modüler akıllı saat projesi BLOCKS, bir günde 675 bin dolar topladı. - Robotizma
Akıllı Saat

Modüler akıllı saat projesi BLOCKS, bir günde 675 bin dolar topladı.

blocks-modüler-akıllı-saat

Modüler akıllı saat projesi BLOCKS, Kickstarter kampanyasındaki hedefine ilk günden ulaşmayı başardı.

Girişimlerin, yeni icatların önündeki en büyük engel olan sermaye sorununu çözen kitlesel fonlama platformları birbirinden ilginç projelerin kullanıcılara ulaşmasını sağlıyor.

Kickstarter üzeriden başlatılan BLOCKS modüler akıllı saat projesi ilk gününde 250 bin dolarlık hedefini geride bırakarak 675 bin dolar toplamayı başardı.

Apple’ın ülkemizde Temmuz ayının sonunda piyasaya sürdüğü akıllı saat Apple Watch’ın yükek fiyatı ve özelliklerinin beklentileri karşılayamaması insanların farklı arayışlara doğru yöneltti.

BLOCKS-akıllı-saat

Bir ürünün yada cihazın en önemli özelliği kullanıcıların ihtiyacını karşılamasıdır. İhtiyaçlar ise kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Örneğin günlük hayatında alışverişlerinde NFC kullanmayan bir insan akıllı saatimde bu özellik olmasa da olur diyebilir.

BLOCKS’un diğer akıllı saatlere göre en büyük avantajı modüler yapısı sayesinde, NFC, kamera, GPS, SIM Card, ekstra batarya, hareket kontrolü ve kalp atış hızı sensörleri gibi birçok modülün ihtiyaç duyulduğu zaman sökülüp takılabilmesi.

iOS ve Android cihazlarla uyumlu olan akıllı saatin gövdesi ise WiFi, Bluetooth, LTE, sesli komut, hareket takibi ve bir buçuk gün giden batarya özelliklerine sahip olacak.

İlk gününde 675 bin dolar toplayan BLOCKS, Kickstarter üzerinde 35 gün daha fonlanacak ve Mayıs ayının sonunda erken siparişler gönderilmeye başlanacak.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler