Microsoft, Internet Explorer’ın fişini çekiyor - Robotizma
İnternet

Microsoft, Internet Explorer’ın fişini çekiyor

internet-explorer

Microsoft güncel tarayıcılarının kullanım oranlarını artırmak ve daha güvenli hizmet verebilmek için eski sürümlere olan desteğini sonlandırıyor.

Teknoloji devi, Internet Explorer 8, 9 ve 10 sürümlerine olan desteğini 12 Ocak itibaren sonlandıracağını açıkladı. Eski sürümleri bu hamleyle korsanlara karşı savunmasız bırakacak olan Microsoft, bu tarihten itibaren kullanıcıların daha güvenli, hızlı ve web standartlarına uygun olarak nitelendirdiği Internet Explorer 11 sürümüne güncelleme yapmalarını ya da Microsoft Edge kullanmalarını tavsiye ediyor.

Internet Explorer 8, 9 ve 10 kullanıcıları gelecek hafta Salı gününden itibaren güvenlik güncelleştirmeleri ve teknik destek alamayacak. Eğer bu tarayıcı sürümlerinden birini kullanıyorsanız, çok geçmeden IE 11 sürümüne güncelleme yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Microsoft, eski sürümlere olan desteğini sonlandıracağını 2014 yılının Mart ayında açıklamıştı. Internet Explorer, Chrome ve Firefox’un gerisinde kalmış olsa da, hala milyonlarca bilgisayarda kullanılıyor.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler