iPhone 6s Almamak İçin 10 Neden! - Robotizma
Akıllı Telefon

iPhone 6s Almamak İçin 10 Neden!

iphone-6s
iPhone 6s

Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone 6s 3 bin TL ve iPhone 6s Plus 3 bin 500 TL’den başlayan fiyat etiketleriye satılıyor. Peki bu kadar para verip iPhone 6s almak doğru mu?

iPhone 6s almamanızı gerektirecek 10 nedeni sizler için derledik.

10-) İhtiyacınız yok

iphone-6-arama
Birçok iPhone kullanıcısı akıllı telefonlarına uygulama bile yüklemiyor. Sadece arama, mesajlaşma, fotoğraf çekme ve Facebook ya da farklı sosyal ağları kullanan bu kişiler iPhone’nun diğer özelliklerinden faydalanmıyor. Eğer sizde bir akıllı telefonu sadece bu amaçlar için kullanacaksanız, bu özelliklere sahip daha uygun fiyatlı bir telefon alabilirsiniz.

9-) iPhone 6 kullanıyorum

iphone-6

iPhone 6s, 3D Touch, 2GB RAM ve 12 megapiksel kamera ve 4K video çekme gibi özellikleriye iPhone 6’nın önüne geçiyor. Fakat yakın zamanda iPhone 6 aldıysanız, 3 bin TL verip yeniden bir akıllı telefon almak hiçte akıllıca değil. Tabi eğer elinizdeki iPhone 6’yı iyi bir fiyata satabilirseniz, neden olmasın.

8 -) Her yıl yeni iPhone alıyorum

iphone-6s-6-5s

Apple her yıl yeni bir akıllı telefonu piyasaya sürüyor, eğer sizde teknolojiyi yakından takip ediyorum ve her zaman en iyi akıllı telefonu alırım diyorsanız. Şimdi iPhone 6s alırsanız, gelecek yıl iPhone 7 ve sonraki yıl iPhone 7s gibi çıkan her telefonu almak isteyeceksiniz. Bu sonsuz döngü her yıl sizlere büyük paralara mal olabilir. Eğer paranız var ise çekinmeden iPhone 6s alabilirsiniz ancak yüksek bir maaşınız yoksa asla bu döngünün bir parçası olmayın ve 3-4 yılda bir telefon değiştirin.

7-) Benim için fazla lüks

oppo-n3

iPhone 6s, neredeyse tüm teknoloji editörlerine göre şu an piyasadaki en iyi telefon fakat, iPhone 6s’nin özellikleri size fazla gelebilir. Eğer bir akıllı telefon kullanıyorsanız, en çok hangi özelliğini kullandığınızı belirleyin. Sürekli Facebook, Twitter ve Instagram’da takılıyorum, WhatsApp’ta sohbet ediyorum, oyun oynuyorum ya da sürekli selfie çekiyorum. Akıllı telefonunuzun en çok kullandığınız özelliğini belirledikten sonra size hitap eden özelliklere yönelik telefon bakmaya başlayın, örneğin çok fazla selfie çekiliyorsanız selfie için özel tasarlanmış akıllı telefonlardan birini alabilirsiniz.

6-) Bağımlılık

Smartphone-Addiction

Akıllı telefonunuzda sürekli vakit geçiriyor ve bu durumun önüne geçmek istiyorsanız iPhone 6s sizi göre değil. Yüksek performansı sayesinde birçok uygulamayı rahatlıkla çalıştırabilen ve çok hızlı çalışan iPhone 6s sizi tam anlamıyla bağımlı yapabilir.

5-) Zaten iyi bir akıllı telefonum var

lg-g4-galaxy-s6-xperia-z5-iphone-6s

Samsung Galaxy S6, LG G4 ya da Sony Xperia 5 gibi 4K video kaydı yapabilen ve iyi özelliklere sahip olan bir akıllı telefonunuz varsa iPhone 6s’e geçmeniz pek akıllıca olmayabilir. iPhone 6s, performansı olarak bu Android telefonlardan üstün olsa da, eğer 3D Touch özelliğine bayılmadıysanız, tekrar para verip yeni bir iPhone almayın

4-) Tamir masrafları

iphone-6s-ekran

Neredeyse bir Şahin fiyatına sahip iPhone’lar uluslararası garanti kapsamındadır. Bir kıtada satın aldığınız iPhone’u aynı kıtada herhangi bir ülkede bulunan mağazada garanti süresi dolmadan tamir ettirebilirsiniz. Tabi telefonda üretimden kaynaklı sorunlar varsa garanti kapsamında olacaktır. Eğer iPhone 6s’in ekranını kırarsanız ya da herhangi bir şekilde bozarsanız, yüksek tamir masrafları ödemek zorunda kalabilirsiniz.

3-) Ekstra Masraflar

iphone-6s-kılıf

iPhone 6s’e 3 bin TL ödedim yetmedi mi diyebilirsiniz, ancak masraf burada bitmiyor. iPhone 6s’in yanında kılıf, ekran koruma ve internet paketive ücretli uygulamalar ile fatura biraz daha kabarabilir.

2-) Taksit seçeneği yok.

turkcell-vodafone-avea

Apple’dan ya da herhangi bir mağazadan iPhone 6s satın alırken nakit, tek çekim ya da havale yöntemi ile alabilirsiniz. Eğer bir GSM firmasının kampanyası ile satın almak isterseniz, fiyatlar 24 ay taksitle birlikte 7 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

1-) Param Yok

money

Eğer iPhone 6s alacak paranız yok ise üzülmeyin bu dünyanın sonu değil, bir telefon almak için böbreğinizi satmaya gerek yok. iPhone alan kişide uzaya gitmiyor sonuçta.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler