Huawei P9, 6GB RAM ile gelebilir - Robotizma
Akıllı Telefon

Huawei P9, 6GB RAM ile gelebilir

Huawei-P9-

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, 2015 yılını çok iyi bir şekilde kapattı. 2015’te piyasaya sürdüğü P8, Mate 8 ve Honor serisi akıllı telefonlarıyla 100 milyondan fazla satış yapan şirket, bu yıl piyasaya süreceği yeni akıllı telefonlarla Samsung’a iyice yaklaşmak istiyor.

Şu anda dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olan Huawei, bu yıl tanıtacağı yeni P9 amiral gemisi serisiyle Samsung’un canını fena yakacak gibi gözüküyor.

huawei-p9

Çinli kaynaklardan gelen sızıntılara göre, Huawei P9, P9 Lite ve P9 Max akıllı telefonlarından oluşacak yeni amiral gemisi serisinden Huawei P9, 5.2 inç ekran, 6GB LPDDR4 RAM, Kirin 950 işlemci ve 13 megapiksellik çift arka kamera özelliklerine sahip olacak.

Eğer sızıntılar doğruysa 6GB RAM ve Kirin 950 işlemciye sahip olan Huawei P9, piyasanın tozunu attırabilir. Bir iki ay içerisinde tanıtılması beklenen P9 serisi, Mart ayında satışa sunulacak.

Android pazarında liderliği gözüne kestiren Huawei, Honor serisi akıllı telefonlarını Amerika’da satışa sunmaya hazırlanıyor.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler