Huawei bu yıl 120 milyon akıllı telefon satmayı hedefliyor - Robotizma
Akıllı Telefon

Huawei bu yıl 120 milyon akıllı telefon satmayı hedefliyor

huawei

Geçtiğimiz yıl 100 milyondan fazla akıllı telefon sevkiyatı yaparak büyük bir başarıya imza atan Huawei, bu yıl çıtayı daha da yükseğe çekti.

Küresel akıllı telefon pazarında Apple ve Samsung’dan sonra en büyük üçüncü üretici konumunda olan Çinli üretici, birkaç yıl içerisinde Android pazarının lideri olmak istiyor.

2015 yılında piyasaya sürdüğü akıllı telefonları Nexus 6P, P8, Honor 7 ve Mate S ile büyük beğeni toplayan ve yaptığı satışlarla 60.1 milyar dolar gelir elde eden Huawei, bu yıl piyasaya süreceği yeni Android cihazlarla 120 milyondan fazla sevkiyat yapmayı planlıyor.

Huawei-Mate-8-specsCES 2016 Fuarı’nda yeni amiral gemisi Mate 8’i tanıtan ve birçok ülkede satışa sunan Huawei, birkaç ay içerisinde P9, P9 Max ve Honor 7 Plus akıllı telefonlarını piyasaya sunacak.

Huawei sadece akıllı telefonlarıyla değil Android Wear işletim sistemli akıllı saati Huawei Watch ile de geçtiğimiz büyük beğeni toplamıştı. Çinli firma, CES 2016’da kadınlar için tasarlanan Swarovski taşlı lüks Huawei Watch modellerini de tanıttı.huawei-watch-jewel-elegant

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler