HoloLens, 3 boyutlu ürün tasarımları için kullanılacak - Robotizma
Artırılmış Gerçeklik

HoloLens, 3 boyutlu ürün tasarımları için kullanılacak

Autodesk-Fusion-360-HoloLens
HoloLens Fuison 360

Microsoft ve Autodesk işbirliği sayesinde HoloLens artırılmış gerçeklik cihazı ile 3 boyutlu ürünler tasarlanabilecek. Washington merkezli endüstriyel amaçlı yazılımlar üreten Autodesk firması, 2D ve 3D nesneler oluşturmak için yenilikçi bir yol sunuyor.

HoloLens artırılmış gerçeklik cihazına Fusion 360 desteği getiren Autodesk, 3 boyutlu ürünlerin tasarlanmasında yeni bir dönemi başlatıyor. Autodesk, 3 boyutlu mühendislik ve endüstriyel tasarım için HoloLens’i biçilmiş kaftan olarak görüyor.

hololens-fusion-360

İlk olarak Mayıs 2015’te düzenlenen Microsoft Build konferansında bir araya gelen iki şirket, daha sonra birlikte geliştirilen FreeForm projesi ile 3D holografik teknolojisiyle mühendis ve tasarımcıların neler yapabileceğini incelemek için bir yol sağlandı.

Mayıs ayından beri süren Microsoft ve Autodesk işbirliği neticesinde HoloLens, ürün tasarımları için kullanılan Fuison 360 yazılımı desteğine kavuşmuş oldu.

Microsoft geçtiğimiz günlerde otomobil üreticisi Volvo ile HoloLens için ortak proje üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Volvo, HoloLens üzerinden müşterilerine otomobiller hakkında daha detaylı bilgiler verme ve en uygun modelin seçilmesinde yardımcı olacak.

İlgili Haber: Sanal gerçeklik koltuğu VRGO ile aksyion başlıyor.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler