Güvenlik odaklı akıllı telefon: GranitePhone satışa sunuldu - Robotizma
Akıllı Telefon

Güvenlik odaklı akıllı telefon: GranitePhone satışa sunuldu

granitephone

Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtımı yapılan kriptolu koruma sağlayan akıllı telefon GranitePhone satışa sunuldu.

Günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılan akıllı telefonların en önemli sorunu şarj olarak bilinse de bu durum gerçekte böyle değil. Güvenlik akıllı telefonlar için en önemli sorun olarak yer alıyor.

Konuşmalar, mesajlaşmalar, resimler, videolar, mailler ve notlar gibi akıllı telefonunuzda yer alan tüm kişisel
verileriniz aslında birilerin gelip almasını bekleyen tehlikeli bir alanda bekliyor. Hackerlar ve NSA gibi devlet istihbarat örgütleri bu verilere rahatlıkla erişebiliyor.

Kişisel verilerimizin bu derece tehlike içinde olmasının önüne geçmek isteyen SIKUR güvenlik odaklı akıllı telefonu GranitePhone’u geliştirdi.

granitephone2

Üretimi Archos tarafından yapılan GranitePhone, 5 inçlik Full HD ekran, Snapdragon 615 yonga seti, 2GB RAM, 16 GB Depolama alanı, 16 megapiksel ön kamera 8 megapiksel arka kamera ve 2700 mAh batarya teknik özellikleriyle geliyor.

Güvenlik öncelikli geliştirilen Granite OS işletim sistemiyle çalışacak akıllı telefon, kriptolu arama, mesajlaşma, bulut depolama vaat ediyor. Çoğunlukla devlet adamları, iş adamları ve saha ajanları tarafından kullanılması beklenen GranitePhone 849 dolar gibi yüksek bir fiyatla satışa sunuldu.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler