Çocuklar için geliştirilen dokiWatch görüntülü konuşma yapabiliyor - Robotizma
Akıllı Saat

Çocuklar için geliştirilen dokiWatch görüntülü konuşma yapabiliyor

Çocuklar için özel olarak geliştirilen akıllı saat dokiWatch, uygun fiyatına rağmen yetenekleriyle birçok pahalı akıllı saat modelini gölgede bırakıyor.

3G ve Micro SIM desteği sayesinde görüntülü konuşma, arama ve  mesajlaşma yapabilen dokiWatch, 6 ila 12 yaş arası çocukların kullanımı için tasarlanmış.

dokiwatch

Çocukları ebeveynlerin kontrolü altında tutacak olan akıllı saat, GPS ile konum takibi ve acil durum butonu gibi özellikleriyle güvenliği ön plana çıkarıyor.

Android 4.4 işletim sistemiyle çalışan giyilebilir cihazın, 1.22 inç dokunmatik ekran, 1.3GHz saat hızında çalışan çift Cortex A7 işlemci, 512MB RAM, 4GB hafıza ve 600 mAh kapasiteli batarya teknik özellikleri bulunuyor.

Suya ve toza karşı dayanıklı olan ve fitness takibi yapabilen akıllı saat, iOS ve Android uygulamaları ile ebeveynler ile bağlantıya geçiyor. Akıllı saati kullanan çocuklar ise birbiriyle cihaz üzerinden arkadaşlık kurabiliyor.

Çocuklardan daha çok ailelerinin seveceği bir cihaz olan dokiWatch, kitlesel fonlama platformu Kickstarter üzerinden ön siparişe açıldı. Erken davrananların 99 dolar karşılığında sipariş verebileceği akıllı saatin teslimatına Mayıs ayında başlanacak.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler