Genesis G90, Detroit Otomobil Fuarı'nda görücüye çıktı - Robotizma
Otomobil

Genesis G90, Detroit Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı

Genesis G90

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında Genesis modelini yeni lüks otomobil markası haline getiren Hyundai, bu marka altındaki ilk otomobilini Aralık ayında duyurmuştu. Güney Kore’de EQ900 ismiyle duyurulan yeni lüks sedan otomobili, Detroit Otomobil Fuarı’nda Genesis G90 ismiyle görücüye çıkardı.

2017-Genesis-G90-08

Audi TT ve yeni Volkswagen Beetle’ın baş tasarımcısı olan Peter Schreyer liderliğinde geliştirilen Genesis G90, etkileyici dış tasarımının yanı sıra oldukça konforlu bir iç mekan sunuyor.

Hyundai Equus’un yerine gelen Genesis G90, tasarım olarak Equus’a oldukça benziyor. Daha dar ve sivri LED farlar, yeniden tasarlanan altıgen ön ızgara ve krom süslemeler ile G90 hem dinamik hem de zarif bir görüntü sunuyor.

Genesis G90

Oldukça lüks ve konforlu bir iç mekana sahip Genesis G90’ın deri döşemeli koltuklarında ısıtma ve masaj fonksiyonları bulunuyor. Süper ergonomik koltukların sırt ağrısı yapmadığına yönelik sertifikası da bulunuyor.

Mercedes S Class serisini andıran ahşap döşemeli orta konsolda 12.3 inçlik HD ekranlı bilgi ve eğlence sistemi yer alıyor.

Genesis G90

Arka tarafta ön koltuklar ile benzer özelliklere sahip olan iki adet koltuk yer alıyor. Arka koltuklarda ekstra olarak özel tablet benzeri bilgi ve eğlence sistemiyle birlikte Lexicon ses sistemi yer alıyor.

Otoyol sürüş asistanı, akıllı ışıklandırma sistemi, yaya algılama ve otonom acil frenleme sistemi, aktif kör nokta algılama ve sürücü uyarma sistemi gibi özellikleriyle Genesis G90 yüksek güvenlikli bir teknoloji sunuyor.

Genesis G90

8 ileri vitesli otomatik şanzımanlı üç farklı motor seçeneğine sahip olan Genesis G90, 3.8 litrelik V6 motoru ile 311 beygir güç, 3.3 litrelik çift turbolu V6 motoru ile 365 beygir güç üretirken, 5 litrelik V8 motoru ile 419 beygir güç ve 520Nm tork üretiyor.

V8 motorlu Genesis G90, 100 kilometre hıza 5.7 saniyede ulaşırken diğer modeller 6.2 ve 6.9 saniyede bu hıza ulaşabiliyor. Hyundai’nin yeni lüks sedan modeli Genesis G90 2016 yılı içerisinde piyasaya sürülecek.

Genesis G90

Genesis G90

Genesis G90

Genesis G90

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler