Ford elektrikli bisikletlerini CES 2016'da görücüye çıkardı - Robotizma
Teknoloji

Ford elektrikli bisikletlerini CES 2016’da görücüye çıkardı

ford-mode-pro-01

Amerikan otomobil üreticisi Ford, geçtiğimiz aylarda tanıttığı elektrikli bisikletleri geliştirmeye devam ediyor. Ticari ve kişisel kullanım için tasarlanan Mode:Pro ve Mode:Me elektrikli bisikletlerinin geliştirilmiş modelleri Las Vegas’ta düzenlenen CES 2016 Fuarı’nda görücüye çıktı.

ford-mode-pro

Ford yeni mobilite çözümleriyle insanların yaşamını daha kolay bir hale getirmeye çalışıyor. Uber benzeri bir özel araç çağırma ve yolculuk paylaşım servisini Londra’da test eden şirket, bagajdan çıkan elektrikli bisikletlerle yolcuların kalan mesafeleri çok daha kısa sürede gitmesini amaçlıyor.

Elektrikli bisikletlerini güncelleyerek navigasyon ve kalp atış hızı ölçme desteği ekleyen Ford, bir yandan daha hızlı hareket etmenizi sağlarken diğer yandan sağlığınızı kontrol altında tutuyor.

ford-mode-me

Navigasyon desteği sayesinde yolculuk sırasında yol ayrımına gelindiğinde, gidonun sol ya da sağ tarafı titreşimde bulunarak dönülmesi gereken yöne doğru kullanıcıyı uyarıyor. Saatte maksimum 25 kilometre hız yapabilen elektrikli bisikletler, 50 kilometre mesafe kat edebiliyor.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler