Facebook’un piyasa değeri 300 milyar dolara ulaştı. - Robotizma
Facebook

Facebook’un piyasa değeri 300 milyar dolara ulaştı.

Mark Zuckerberg, chief executive officer of Facebook Inc., speaks during the Facebook F8 Developers Conference in San Francisco, California, U.S., on Wednesday, March 25, 2015. Zuckerberg plans to unveil tools that let application makers reach the social network's audience while helping the company boost revenue. Photographer: David Paul Morris/Bloomberg via Getty Images
Mark Zuckerberg - Facebook

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook’un piyasa değeri 300 milyar dolara ulaştı.

Geçtiğimiz hafta 3. Çeyrek rakamlarını açıklayan Facebook hem aktif kullanıcı sayısını hem de gelirlerini arttırmayı başarmıştı.

Eylül ayında günlük kullanıcı sayısını yüzde 17 arttırarak 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşan sosyal ağ, 3. çeyrekte de gelirlerini yüzde 41 arttırıp 4.5 milyar dolar gelir sağlamıştı.

Bugün itibari ile piyasa değeri 306 milyar dolara ulaşan sosyal medya devi Amazon’u geride bırakarak, Apple, Alphabet(Google) ve Microsoft’tan sonra piyasa değeri en yüksek 4. Teknoloji şirketi konumuna yükseldi.

facebook-300-milyar-dolar

Sosyal medya sitesi olarak yola çıkan Facebook, bugün dünyanın en büyük 5 teknoloji şirketi arasında yer alıyor. Facebook güncel piyasa değeri ile 20 milyar dolar değere sahip Twitter’ı 15’e katlıyor.

Luma router evinizi hızlı ve güvenli WiFi ile sarıyor!

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler