Flash desteğini sonlandıran Facebook artık tüm videolarda HTML5 kullanıyor - Robotizma
Facebook

Flash desteğini sonlandıran Facebook artık tüm videolarda HTML5 kullanıyor

Mark Zuckerberg, chief executive officer of Facebook Inc., speaks during the Facebook F8 Developers Conference in San Francisco, California, U.S., on Wednesday, March 25, 2015. Zuckerberg plans to unveil tools that let application makers reach the social network's audience while helping the company boost revenue. Photographer: David Paul Morris/Bloomberg via Getty Images

Sosyal medya devi Facebook, bugün yaptığı açıklama ile sitede yer alan tüm videoların artık HTML5 ile çalıştığını açıkladı. Facebook, tüm tarayıcılarda varsayılan hale gelen HTML5’in ihtiyaçlarına daha iyi ve daha hızlı yanıt verdiği belirtiyor.

adobe-flash

Geçtiğimiz aylarda Flash desteğini yakın zamanda sonlandıracağını açıklayan sosyal medya devi, son aylarda video izlemeye yönelik çalışmalarını ağırlık vermişti.

Bu süre zarfında video izlenme sayısını önemli ölçüde arttıran Facebook, Kasım ayında günlük 8 milyar video izleme rakamına ulaştıklarını açıklamıştı.

Facebook, daha güvenli ve daha hızlı olması sebebiyle HTML5’in herkes için daha iyi bir sosyal medya deneyimi sunacağını söylüyor.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler