Facebook Messenger aylık 800 milyon aktif kullanıcıya ulaştı - Robotizma
Facebook

Facebook Messenger aylık 800 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

facebook-messenger

Facebook, mesajlaşma uygulaması Messenger’ın geride bıraktığı önemli kilometre taşlarını yayınladı. Facebook’un paylaştığı rakamlara göre Messenger uygulaması aylık 800 milyon aktif kullanıcı tarafından kullanılıyor.

Facebook Messenger uygulaması Kasım 2014’te 500 milyon olan aylık aktif kullanıcı sayısını, Mart 2015’te 600 milyona ve son olarak Haziran ayında 700 milyona çıkarmıştı. Neredeyse tüm platformlarında hızlı yükselişi sürdüren Facebook, tüm dünyada interneti domine etmeye devam ediyor.

facebook-messenger-2016

Aylık 1.5 milyar aktif kullanıcısı bulunan Facebook’un, mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta  Ekim ayında aylık 900 milyon aktif kullanıcıya ulaşmıştı.

Yine Facebook’un sahibi olduğu fotoğraf ve video paylaşım servisi Instagram, Ekim ayında aylık 400 milyon aktif kullanıcıya ulaşarak Twitter’ı geride bırakmıştı.

Mark Zuckerberg tarafından 2003 yılında kurulan Facebook, internetin en büyük devi olma yönünde emin adımlarla ilerliyor. İyi bir satın alma politikası uygulayan Facebook, kendine rakip olabileceğini düşündüğü Instagram ve WhatsApp uygulamalarını satın almıştı.

Şu anda en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından birisi olan ve bu alanda Facebook’un en önemli rakibi olan SnapChat ise Facebook’tan gelen 3 milyar dolarlık teklifi geri çevirmişti.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler