Eğitim amaçlı geliştirilen modüler laptop: Infinity - Robotizma
Donanım

Eğitim amaçlı geliştirilen modüler laptop: Infinity

Infinity-modüler-laptop
Infinity Modüler Laptop

Modüler akıllı telefon ve akıllı saat projelerinden sonra, bu seferde modüler dizüstü bilgisayar geliyor.

Geçtiğimiz haftalarda kitlesel fonlama platformları Indiegogo ve Kickstarter’da destek toplayan modüler akıllı telefon projesi Puzzlephone ve modüler akıllı saat BLOCKS’u sizlere tanıtmıştık.

Gelişmekte olan ülkelerde öğrenciler ve okullar için uygun fiyatlı laptop üretmek için yola çıkan One Education organizasyonu, modüler laptop projesi Infinity için Kickstarter üzerinde destek ve ön sipariş toplamaya başladı.

infinity

Çocukların kolayca çıkarıp takabileceği modüllerden oluşan Infinity, çekirdek, kamera, batarya, ekran ve bağlantı modüllerinin birleşmesiyle birlikte çalışabilir hale gelen Infinity’ye klavye ve koruyucu kılıf modülleri de eklenebiliyor.

Infinity’nin çekirdek modülünde 1.4GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli işlemci, 1GB RAM, 8GB arttırılabilir depolama alanı, WiFi ve Bluetooth desteği yer alıyor.

infinity-modüler-laptop-2

Kamera modülünde 2 megapiksel arka ve VGA ön kamerası bulunan modüler laptopun batarya modülünde ise 7000mAh’lık bir batarya yer alıyor.

Ekran modülünde 8.9 inçlik çoklu dokunmatik ekrana sahip olacak Infinity, Indiegogo üzerinden 249 dolara ön sipariş verilebiliyor.

One Education, eğer 45 günde içerisinde 50 bin dolarlık kampanya hedefine ulaşırsa Infinity geliştirilmeye devam edecek ve Ekim 2016’da modüler laptopların teslimatına başlanacak.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler