Dünyanın en ucuz akıllı ampülü: Qube - Robotizma
Aksesuar

Dünyanın en ucuz akıllı ampülü: Qube

qube

Gelişen teknoloji ile birlikte her gün insan hayatını kolaylaştıracak yeni ürünler ortaya çıkıyor. Akıllı ev teknolojisine yönelik geliştirilen ürünlerin başında akıllı ampüller geliyor.

Akıllı ampüller, her ne kadar teknolojik bir ürün olup enerji tasarrufu, kolay kullanım, çoklu ışık seçenekleri, dışarıdan kontrol gibi birçok özelliğe sahip olsa da, 50 dolardan başlayan fiyatları bu ürünleri cazip hale getirmiyor.

Uygun fiyatlı akıllı ampülleri evlere getirmek isteyen Innova Technology firması, dünyanın en ucuz akıllı ampülü olarak nitelendirdiği Qube için Indiegogo kampanyasını başlattı.

qube-smart-bulb-2

Kitlesel fonlama platformu Indiegogo üzerinden destek ve ön sipariş toplayan Qube sadece 16 dolardan sipariş verilebiliyor.

Qube akıllı ampülü, WiFi ve Bluetooth desteği sayesinde, Android, iOS cihazlar ve giyilebilir cihazlar ile kontrol edilebiliyor.

Üzerinizde yer alan herhangi bir giyilebilir cihaz, ya da akıllı telefonla iletişime geçebilen Qube, sizin için otomatik olarak ışıkları açabiliyor.

Qube-Smart-Bulb-app

Güneş ışığını taklit edebilen Qube ile, sabah uykundan alarm ile değil, hafif tonda bir ışık ile uyanabilirsiniz.
Günün her saatine göre 16 milyon renk seçeneği ile en iyi aydınlatmayı sunabilen Qube akıllı ampülü, evde olmadığınız zamanlarda bile kontrol edebiliyorsunuz. Bu sayede tatilde iken ışıkları açıp kapatarak hırsızların eve girmesine engel olabilirsiniz.

Şu ana kadar 30 bin dolarlık ön sipariş toplayan Qube, 30 gün içerisinde 50 bin dolara ulaşabilirse, akıllı ampüllerin teslimatına Nisan ayında başlayacak.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler