Dünyanın en hızlı baskı yapan 3D yazıcısı: Nexa3D NX1 - Robotizma
3D Yazıcı

Dünyanın en hızlı baskı yapan 3D yazıcısı: Nexa3D NX1

nexa3D-NX1-3Dprinter
Nexa3D NX1 3D Yazıcı

3D yazıcılar, gün geçtikçe hayatımızda daha çok yer almaya devam ediyor. Birçok faaliyet alanında kullanılan 3 boyutlu yazıcılar ile ayakkabı tabanı üreten de var araba parçaları üreten de.

Gelecekte üretimin büyük bölümünü üstlenecek olan 3D yazıcıların önündeki en büyük problemlerin başında hız sorunu geliyor. 3 boyutlu yazıcılar ile normalde yapılması zor olan birçok şey rahatlıkla yapılabiliyor, ancak şuan ki 3D yazıcılar henüz seri üretime geçmek için yeterli hızda değil.

New Balance 3D yazıcı ile ayakkabı üretti!

İşte tam olarak bu soruna çözüm getirmek isteyen Nexa3D firması, dünyanın en hızlı baskı yapan 3 boyutlu yazıcısı olan NX1 için Kickstarter’da ön sipariş toplamaya başladı.

nexa3D-NX1-3Dprinter-2

Sıradan 3D yazıcılara göre 40 kat daha hızlı üretim yapabilen NX1 3D yazıcı, Nexa’nın devrimsel olarak nitelendirdiği LSPc teknolojisi ile baskıyı kısa sürede sertleştiriyor.

Hammadde olarak reçine kullanan NX1, kolay kartuş dolumu ve kendi kendini temizleme özellikleriyle yine pratik kullanımı amaçlıyor.

Glowforge 3D Lazer Yazıcı İle Her Türlü Malzeme Basılıyor!
Kickstarter’da 1.399 Euro’dan ön sipariş verilebilen NX1 3D yazıcılarının teslimatına Mart ayında başlanacak. NX1’in perakende satış fiyatı 1.799 Euro olarak belirlenmiş.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler