Disney’in yeni teknolojisi EM-Sense dokunduğunuz her nesneyi tanıyor. - Robotizma
Akıllı Saat

Disney’in yeni teknolojisi EM-Sense dokunduğunuz her nesneyi tanıyor.

disney-smartwatch-4

Disney Research ve Carnegie Mellon Üniversitesi bilim adamları tarafından geliştirilen yeni teknoloji sayesinde nesneler daha kolay algılanabiliyor.

Disney’in konsept akıllı saatinde kullanılan EM-Sense teknolojisi dokunduğunuz nesnenin ne olduğunu ekranda gösteriyor.

Nesnelerin algılanması ile birlikte akıllı saat bu nesneye göre sizlere önerilerde bulunuyor. Örneğin; bilgisayara dokunduğunuzda sizin yerinize şifreyi girebiliyor, ofisin kapı koluna dokunduğunuzda akıllı saat size gelen mesaj sayısını ve toplantının ne zaman olduğunu söylüyor ya da atölyede çalışırken dokunduğunuz cihaza göre size talimatlar verebiliyor.

disney-smartwatch-5

Elektromanyetik sinyaller ile vücut üzerindeki hareketleri gerçek zamanlı olarak algılayan EM-Sense sayesinde pahalı ve fazla yer kaplayan sensörlere ihtiyaç kalmıyor.

İnsan gücüyle çalışan çamaşır makinesi: Drumi

Nesnelerin internetini (IoT) farklı boyutlara taşıyabilecek olan teknoloji sayesinde akıllı telefonlar, akıllı saatler ve bileklerde yer alan fitness, sağlık takibi vb. uygulamalar için ekstra sensör kullanmadan ölçümler yapılabilecek.

EM-Sense teknolojisinin Disney’in prototip akıllı saati üzerinde nasıl çalıştığını aşağıdaki videoyu izleyerek anlayabilirsiniz.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler