Dünyanın ilk programlanabilir drone’u: CoDrone - Robotizma
Drone

Dünyanın ilk programlanabilir drone’u: CoDrone

Kendini çok iyi geliştirmiş bir yazılımcı için kod yazmak dünyanın en kolay işlerinden bir olabilir. Ancak yeni başlayanlar için programlama dili öğrenmek oldukça sıkıcı bir durum olabiliyor. Bu yüzden birçok ülkede çocukların küçük yaşta kod yazmayı öğrenmesi için Raspberry Pi gibi kendin yap bilgisayarları dağıtılıyor.

San Diego merkezli Robolink firması da, yazılım, mühendislik ve robotik alanlarında kendilerini geliştirmek isteyen başta çocuklar olmak üzere her yaştan insanın kullanabileceği dünyanın ilk programlanabilir drone’unu geliştirmiş.

CoDrone-programmable-drone-Robolink

Kod yazmayı eğlenceli hale getiren CoDrone isimli kameralı insansız hava aracı, sensörleri sayesinde, otomatik uçma, kullanıcıyı takip etme gibi birçok fonksiyon için programlanabiliyor. CoDrone için İngilizce bir eğitim serisi hazırlayan Robolink, her geçen gün eklenen yeni videolarla kullanıcıların programlama yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyor.

CoDrone-programmable-drone
CES 2016 Fuarı’nda en iyi teknoloji ürünleri arasına seçilen CoDrone, kitlesel fonlama platformu Kickstarter üzerinde 119 dolardan başlayan fiyatlarla ön siparişe açıldı. Robolink, programlanabilir drone’un teslimatına Nisan ayında başlayacak.

robolink-codrone

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler