Casio, ilk akıllı saatini tanıttı - Robotizma
Akıllı Saat

Casio, ilk akıllı saatini tanıttı

Casio-WSD-F10-smart-outdoor-watch

Birçok eski saat firması giyilebilir teknoloji akımına kapılarak kendi akıllı saatlerini geliştirirken, en iyi saat markalarından biri olan Casio bugüne kadar akıllı saatler konusunda sessiz kalmıştı. Casio, Android Wear işletim sistemiyle çalışan ilk akıllı saatini CES 2016’da tanıttı.

Smart Outdoor Watch isimli akıllı saat, tek şarjla 30 gün boyunca kullanılabiliyor. 1.3 inç 320×300 çift katmanlı LCD ekrana sahip giyilebilir cihaz, yükseklik, hava basıncı, gelgit grafikleri, pusula yönü, gün doğumu ve gün batımı zamanı değerlerini ekranda gösterebiliyor.

casio-smart-outdoor-watch

Dijital saat özelliklerinin yanı sıra sensörleriyle, aktivite takibi yapabilen akıllı saat, 50 metre derinliğe kadar su geçirmiyor. Yağmura, darbelere ve toza karşı dayanıklı olan giyilebilir cihaz, ABD’nin askeri standartlarına uygun olarak geliştirilmiş.

Casio, fitness, trekking, balık tutma ve bisiklet aktivitelerine uygun olarak tasarlanan akıllı saatin RunKeeper, ViewRanger ve MyRadar uygulamalarıyla birlikte geleceğini söylüyor.

Casio’nun Smart Outdoor Watch WSD-F10, giyilebilir cihazı Nisan ayından itibaren 500 dolarlık fiyatıyla satın alınabilecek.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler