Bugatti'nin yeni efsanesi Chiron saatte 467 kilometre hız yapacak - Robotizma
Otomobil

Bugatti’nin yeni efsanesi Chiron saatte 467 kilometre hız yapacak

Bugatti-Chiron

Bugatti’nin bu yıl Mart ayında düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı yeni süper otomobili Chiron ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Şu anda resmi olarak dünyanın en hızlı otomobili olan Veyron saatte 431 kilometre hıza ulaşabiliyor. Bugatti’nin yeni efsanesi olacak Chiron’un ise saatte 460-470 kilometre arasında bir maksimum hıza ulaşması bekleniyordu.

ProDriver otomobil dergisinin iddiasına göre, dünyanın yeni en hızlısı olacak Chrion, saatte 467 kilometre hız yapabilecek. Yeni efsane 100 kilometre hıza ise sadece 2.2 saniyede ulaşacak.

Bugatti-Chiron

1500 beygir güç üretebilen 8 litrelik W16 motoruna sahip olmasına beklenen Chiron için, Bugatti’nin şimdiden 130 sipariş aldığı belirtiyor. Bugatti Chiron’un, 2-3 milyon dolar arasında bir fiyata satışa sunulması bekleniyor. Bu rakam her ne kadar yüksek gibi gözükse de, Bugatti’nin ürettiği süper otomobiller zararına satılıyor.

Bugatti Chiron ismini 1930’lu yıllarda Bugatti için yarışan ve birçok Grand Prix şampiyonluğu kazanan Fransız pilot Louis Chiron’dan alıyor.

Louis-chiron

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler