Bill Gates ve Mark Zuckerberg temiz enerji koalisyonu kuruyor! - Robotizma
Enerji

Bill Gates ve Mark Zuckerberg temiz enerji koalisyonu kuruyor!

bill-gates
Bill Gates

Microsoft’un kurucusu Bill Gates önderliğindeki bir grup teknoloji patronu, temiz enerjiye yönelik girişimleri desteklemek için “Breakthrough Energy Coalition” isimli yatırım organizasyonunu kuruyor.

Bill Gates’in başını çektiği yatırım organizasyonunda Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, eşi Priscilla Chan, Amazon CEO’su Jeff Bezos, Jack Ma, Reid Hoffman, Marc Benioff ve Richard Branson gibi milyar dolarlık teknoloji şirketlerinin patronları yer alıyor.

Gates, multi-milyar dolarlık araştırma ve geliştirme fonuyla, temiz enerji ve sıfır karbon salınımına yönelik çalışmalar ve erken aşama girişimlerin desteklenerek geliştirilecek ürünlerin pazarlara ulaşmasının sağlanacağını belirtiyor.

Temiz enerji alanında “Mission Innovation” isimli farklı bir girişimi de bulunan Bill Gates, bu girişimle devletlerin temiz enerji yatırımlarını iki katına çıkarması için çalışmalar yapıyor. Bugün Paris’te Mission Innovaiton girişiminin tanıtımını yapacak Bill Gates’e ABD Başkanı Barack Obama’nın da eşlik etmesi bekleniyor.

Mission Innovation şu anda 19 ülke tarafından destekleniyor. Paris’te düzenlenecek İklim Değişikliği Zirvesi ile birlikte bu sayı artabilir.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler