Audi’den hidrojen yakıt hücreli H-Tron Quattro konsepti - Robotizma
Elektrikli Araçlar

Audi’den hidrojen yakıt hücreli H-Tron Quattro konsepti

Audi-H-Tron

Volkswagen dieselgate skandalının ardından kendi markası ve tüm alt markaları altında çevre dostu motorlarla çalışan otomobil konseptleri tanıtmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Las Vegas’ta düzenlenen CES 2016 Fuarı’nda e-tron quattro elektrikli otomobil konseptini görücüye çıkaran Audi, Detroit Otomobil Fuarı’nda aynı tasarıma sahip ancak hidrojen yakıt hücreli elektrik motoruyla çalışan h-tron quattro konseptiyle karşımıza çıktı.

İç ve tasarım olarak jantlar dışında e-tron konseptiyle birebir aynı olan h-tron, 600 kilometre menziliyle e-tron’dan 100 kilometre daha uzun mesafe gidebiliyor.

Üç adet hidrojen tankından elektrik motorlarına gelen enerjiyle 148 beygir güç üretebilen h-tron, lityum iyon bataryalardan da geçici bir süre için 134 beygir güç elde edebiliyor. Toplamda 550Nm tork üretebilen araç, 100 kilometre hıza 7 saniyenin altında bir zamanda ulaşabiliyor.

Audi-H-Tron-01

Saatte 200 kilometre maksimum hıza ulaşabilen konsept araç, otoyollarda 60 kilometre hıza kadar otonom sürüş asistanıyla hareket edebiliyor. Otomatik park ve uzaktan kontrol özelliklerine sahip olacak Audi h-tron quattro konseptinin, 2017 yılından önce üretime geçmesi beklenmiyor.

Audi-H-Tron-02

Interior

Design Sketch

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler