Arcimoto'dan üç tekerlekli ve bütçe dostu elektrikli araç - Robotizma
Elektrikli Araçlar

Arcimoto’dan üç tekerlekli ve bütçe dostu elektrikli araç

arcimoto-srk-EV

Geçtiğimiz yıl Volkswagen’in dizel motorlu araçların yüksek karbon salınımı değerlerini düşük göstererek hile yaptığının ortaya çıkması ve Paris’te düzenlenen iklim değişikliği zirvesinden sonra elektrikli ve çevreci araçların popülerliği artmaya devam ediyor.

Elektrikli araçlar bu hafta Las Vegas’ta düzenlenen CES 2016’da en çok ilgi gören ürünlerin başında geliyordu. Özellikle Faraday Future’un 1000 beygir gücündeki FFZero1 konsept aracı fuarın ilgi odağı olmayı başardı.

Çevre dostu elektrik araç geliştiren firmalardan Arcimoto’da 2007 yılından beri geliştirdiği üç tekerlekli elektrikli aracın üretime hazır halini fuarda görücüye çıkardı.

arcimoto-srk-EV-02

Saatte 130 kilometre hız yapabilen elektrikli araç, 100 kilometre hıza 7.5 saniyede ulaşabiliyor. 112 kilometre menzili bulanan Arcimoto SRK’nın 12kWh kapasiteli bataryası bir buçuk saatte şarj oluyor.

Ekstra bataryasıyla menzilini iki katına çıkarabilen üç tekerlekli otomobil, şehir içinde otomobillere iyi bir alternatif sunuyor. Bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek olan Arcimoto SRK elektrikli aracı, 11 bin 900 dolardan ön sipariş verilebiliyor.

arcimoto-srk-EV-01

arcimoto-srk-EV-04

arcimoto-srk-EV-03

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler