Apple’ın geliştirdiği akıllı yüzük önemli özelliklerle geliyor! - Robotizma
Donanım

Apple’ın geliştirdiği akıllı yüzük önemli özelliklerle geliyor!

apple-ring

Son yıllarda girdiği her teknolojik alanda zirveye oynayan Apple, giyilebilir teknolojilere odaklanmış gözüküyor. Teknoloji devi Apple akıllı yüzük projesini geliştirmeye devam ediyor.

Bu yaz Apple Watch akıllı saati ile birlikte giyilebilir teknolojilere giriş yapan Apple, yeni giyilebilir ürünü olacak akıllı yüzük üzerine odaklanıyor.

İlk olarak geçtiğimiz Nisan ayında ortaya çıkan ve muhtemelen Apple Ring ismini alacak olan cihazın özellikleri sızdırılan yeni patent görüntüleriyle ortaya çıktı.

Halka şeklinde dokunmatik bir ekran ile kontrol edilebilecek Apple Ring hareket sensörleri, mikrofon kamera, WiFi ve NFC teknolojilerine sahip olacak.

Apple TV, CarPlay, HomeKit ve iPhonelar ile entegre çalışacak olan Apple Ring NFC ile Apple’ın mobil ödeme yöntemi Apple Pay işlemleri için kullanılabilecek.

Apple, yeni giyilebilir cihazında bulunan mikrofon ile Siri’yi parmaklarımızın ucuna taşıması bekleniyor.

Apple Ring’in dokunmatik ekranı iPhone 6S’de kullanılan 3D Touch teknolojisine sahip olacak ve cihazın üzerinde yer alan sensörler ile fitnes ve sağlık verileri ölçülebilecek.

Piyasaya sürdüğü her ürün ile büyük ilgi gören Apple’ın yeni akıllı cihazı için uzun kuyruklar olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler