Apple Watch görünümlü İsviçre yapımı mekanik saat: Alp Watch - Robotizma
Teknoloji

Apple Watch görünümlü İsviçre yapımı mekanik saat: Alp Watch

alp-watch-swiss

Geçtiğimiz yıl Apple Watch ile akıllı saat pazarına giren Apple, altın kaplamalı lüks modelleriyle İsviçreli saat üreticilerine önemli bir rakip olmuştu.

Saatleri sadece zamanı göstermekten çıkararak giyilebilir bir cihaza dönüştüren Apple, geçtiğimiz yıl 12 milyondan fazla akıllı saat satışı yapmıştı.

alp-watch

Apple’ın saat sektörüne teknolojisini kullanarak girmesiyle İsviçreli akıllı saat üreticileri de, kendi giyilebilir cihazlarını yapmak çalışmalara başladı. Ancak saatlerin akıllı olmaması gerektiğini düşünen İsviçreli üreticiler de var.

İsviçreli lüks saat üreticisi H. Moser & Cie, Apple Watch ile neredeyse aynı görünüme sahip olan bir mekanik saat geliştirdi. İşin en ilginç yanı ise, Alp Watch isimli mekanik saat 25 bin dolarlık fiyatla satışa sunuldu.

Apple’ın en pahalı akıllı saat modeli olan Apple Watch Edition, 10 bin dolar ile 17 bin dolar arasında değişen fiyatlarla satılıyor.

Ürünün tanıtım videosunda Apple ile adeta dalga geçen H. Moser & Cie, 200 yıllık Ar-Ge çalışmalarının sonucunda hiçbir akıllı özelliği bulunmayan ve tek özelliği zamanı göstermek olan bu cihazı geliştirdiklerini vurguluyor.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler