Apple Music, 10 milyon ücretli abone sayısını geride bıraktı - Robotizma
Apple

Apple Music, 10 milyon ücretli abone sayısını geride bıraktı

apple-music

Apple’ın geçtiğimiz yıl Temmuz ayının başında kullanıma sunduğu ücretli müzik servisi Apple Music, 6 ay içerisinde 10 milyon ücretli aboneye sayısına ulaşarak önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

Apple Music’in en büyük rakibi konumunda olan Spotify ise, 10 milyon ücretli aboneye 6 yıl gibi uzun bir sürede ulaşmıştı. Apple’ın müzik servisinin bir gecede 100’den fazla ülkede kullanıma sunulması, bu kadar kısa sürede bu rakama ulaşmasında önemli rol oynadı.

apple-music

Spotify’da Haziran ayında 20 milyon ücretli abone sayısını geride bıraktığını açıklamıştı. İlk ay ücretsiz olarak kullanılabilen Spotify’ın yaklaşık 100 milyon abonesi bulunuyor.

Apple’ın ücretli müzik servisi aylık 9.99 dolar karşılığında kullanılabilirken, ilk üç ay ücretsiz deneme süresi bulunuyor. 2014 yılında Beats Electronics şirketini 3.2 milyar dolar karşılığında satın alan Apple, bu şirketin Beats Music servisini geliştirerek Apple Music haline dönüştürdü.

İlk yayınlandığında üç aylık ücretsiz deneme süresinde dinlenen müzikler için sanatçılara ödeme yapmayacağını açıklayan Apple, son yılların en popüler şarkıcısı olan Taylor Swift’in baskıları sonucunda, üç aylık deneme süresi içinde telif ödemesi yapmayı kabul etti.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler