Apple, iOS’tan Android’e geçişi kolaylaştıran uygulama geliştiriyor - Robotizma
Apple

Apple, iOS’tan Android’e geçişi kolaylaştıran uygulama geliştiriyor

apple-store

Apple, geçtiğimiz yıl Eylül ayında Android telefon kullanıcılarının dökümanlarını, resimlerini, rehber listesileri ve diğer kişisel verilerini yeni iPhone cihazlarına kolayca taşıyabilmeleri için bir Android uygulaması yayınlamıştı.

Android’ten iOS platformuna geçişi kolaylaştıran Move to iOS uygulaması kullanıcılar tarafından pek sevilmese de, Apple ve telekom operatörlerinin işine oldukça yaramıştı.

move-to-ios

Teknoloji devi Apple, şimdilerde ilginç bir hamle yaparak iOS’tan Android platformuna geçişi kolaylaştıracak Move to İOS ile benzer özellikler taşıyan bir uygulama geliştiriyor.

Haksız rekabet suçlamasıyla yeni bir dava açılmasından endişe eden Apple, Avrupalı telekom operatörlerinin yoğun baskısı sonucunda yeni dosya transferi uygulamasını geliştirme kararı aldı.

Apple, Move to iOS uygulamasının yayınlanmasından bir ay sonra yeni iPhone kullanıcıların yüzde 30’unun Android platformundan geldiğini açıklamıştı. Yeni yayınlayacak iOS uygulamasının iPhone satışlarını nasıl etkileyeceğini ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler