Anonymous, Japon otomobil devi Nissan’a saldırdı - Robotizma
Otomobil

Anonymous, Japon otomobil devi Nissan’a saldırdı

Anonymous

Küresel hacker grubu Anonymous, bir süredir Japonya’da yapılan balina avlarını gerekçe göstererek Japon şirketlerinin ve devlet kurumlarının internet sitelerine saldırı düzenliyordu.

Anonymous’un saldırılarından Japon otomobil devi Nissan’da nasibini aldı. Bu sabah şirketin internet sitesine yoğun bir DDoS saldırısı başlatan grup sistemi kullanılamaz hale getirdi. Nissan.co.jp adresine sabah saatlerinden itibaren erişim sağlanamıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Nissan sözcüsü, saldırıyı doğrularken balina avcılığı ile şirketin herhangi bir bağlantısı olmadığını açıkladı.

Geçtiğimiz ay Anonymous grubu adına saldırı düzenleyen bilgisayar korsanları, Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin kişisel internet sitesi dahil olmak üzere birçok Japon şirketinin ve kurumunun sitelerini çökertmişti. Aynı dönemde Türkiye’deki tr uzantılı internet adreslerine de yoğun bir DDoS saldırısı düzenlenmişti.

Nesli tükenmekte olan balina ve yunus türlerini avlaması yasak olan Japonya, uzun yıllardır bilimsel çalışma adı altında avcılık faaliyetlerini yürütüyor.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler