Activeon güneş enerjisiyle çalışan 4K aksiyon kamerası geliştirdi - Robotizma
Güneş Enerjisi

Activeon güneş enerjisiyle çalışan 4K aksiyon kamerası geliştirdi

ACTIVEON-4K-Solar-X

Son yıllarda GoPro Hero serisiyle birlikte kullanımı giderek yaygınlaşan aksiyon kameraları artık daha uzun süre çalışabilecek. Aksiyon kameraları genelde küçük boyutlarda olduğu için düşük kapasiteli pillerle sadece birkaç saat çekim yapabiliyor.

Piyasadaki en iyi aksiyon kamerası üreticileri arasında yer alan Activeon bu soruna güneş enerjisini kullanarak yeni bir çözüm bulmuş.

4K video kaydı yapabilen Activeon Solar X aksiyon kamerası, X Station solar panelleriyle güneş enerjisini kullanarak 30 dakika içerisinde yüzde 80 şarj olabiliyor.

ACTIVEON-4K-Solar-X-01

Oldukça sadece bir görünümü olan aksiyon kamerasını yönetmek için, 2 inçlik bir dokunmatik ekran bulunuyor. WiFi bağlantısı ile iOS ve Android cihazlardan da kontrol edilebilen kamera,kaydettiği görüntüleri Activeon’un bulut servisine aktarabiliyor.

Tam şarjla 2 saat boyunca çekim yapabilen aksiyon kamerası, solar panellerle birlikte toplamda 6 saat boyunca görüntü kaydedebiliyor.

Uzun kullanım süresiyle rakipleriyle farkını ortaya koyan Activeon Solar X aksiyon kamerası, Mart ayından  itibaren 450 dolarlık etiket fiyatıyla satışa sunulacak.

Yorum yap

Fikrini paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler